2142/848
Dansk møbeldesign
Cirkulært bord med plade af teak, skråtstående ben af stål. H. 54. Diam. 49.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag