2103/13
Ubekendt maler, 19. årh.
Parti fra Capri med fiskerbåde ud for kysten ved Vesuv og Sorrento. Usigneret, dateret Roma Febbraio 35. Olie på papir monteret på lærred. 16×26.
Beskrivelse rettet 12–01-2021.
Proveniens: Grevinde Elise Moltke Hvitfeldt.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag