2103/​13

Ubekendt maler, 19. årh.

Parti fra Capri med fiskerbåde ud for kysten ved Vesuv og Sorrento. Usigneret, dateret Roma Febbraio 35. Olie på papir monteret på lærred. 16×26.

Beskrivelse rettet 12–01-2021.

Proveniens: Grevinde Elise Moltke Hvitfeldt.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag