2415/684
Harald W. Lauesen (f. Biebrich/a. Rhein 1913, d. Aabenraa 1989)
“Pige med spejl”. Sign. H. W. Lauesen. Olie på lærred monteret på kraftigt papir. 70×90.
Større krakeleringer. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag