1938/7054
Fem skulpturelle primitive betalingsmidler af jern monteret på stand. Nigeria. H. uden stand ca. 75–85 cm.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Aldersrelateret slitage.
Tribal art, 16. september 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud