1704/1605
Fire grønlandske modelbåde i form af konebåd med figurer, samt tre kajakker med delvis montering, træ, ben og skind. 20. årh. L. 43–128 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler kan forekomme. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 26. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
13 bud