2116/131
To persiske tæpper. Tabriz, gentagelses Herati mønster. 145×103. samt Qum, havedesign. 198×128. Begge ca. 1970.(2)
145×103: Slidte frynser. Naturligt Abrash"/farveskift. 198×128: Brugsslitage. delvis let slitage på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud