2116/​68

Et sæt på otte engelske stole af mahogni, prydet med skæringer, betrukket med mørkt stof. Regency form. 20. årh. (8)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Pletter på stof.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag