911/​168

Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)

Kystparti fra Skagen med en regnbue over havet og fiskere ved optrukne både på stranden. Sign. M. A. Olie på lærred. 30×37.

Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022

Vur­dering

30.000–35.000 DKK

Hammerslag

80.000 DKK