911/168
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Kystparti fra Skagen med en regnbue over havet og fiskere ved optrukne både på stranden. Sign. M. A. Olie på lærred. 30×37.
Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag