Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Agria”, 1986. Sign. Estéve, nr. 77/80. Litografi i farver. Lysmål 27,7×19,6. Bladstørrelse 47×36,3. Uindrammet.
Litteratur: Vallier nr. 92.
Har aldrig været indrammet og er uden skader, men har et par lette håndterings spor langs højre papirkant.
Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019