11942/​1

Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

“Agria”, 1986. Sign. Estéve, nr. 77/80. Litografi i farver. Lysmål 27,7×19,6. Bladstørrelse 47×36,3. Uindrammet.

Litteratur: Vallier nr. 92.

Har aldrig været indrammet og er uden skader, men har et par lette håndterings spor langs højre papirkant.

Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK