1947/​940

Jacek Lechelt (f. 1954)

“Die Frau”. Sign. monogram. Skulptur af udskåret træ i form af kvinde. H. 92. B. 60.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner i træet.

Moderne kunst og design, 19. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

440 DKK

13 bud

440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK