1947/455
Hollandsk rokoko kommode af mahogni, 18. årh.s midte. Restaureret, senere beslag. H. 76. B. 90. D. 60.
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Restaureret, Venstre side stærkt krakeleret. Senere greb og beslag. Ingen nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag