2124/23
George III standur i kasse af mahogni. Værk med strike/silent funktion, sekund- og datoangivelse. Messingskive sign. Robert Manley, London. England, 18. årh.s slutning. H. 220.
Kasse med almindelige brugstegn. Frontrude revnet. Lodder, pendul og nøgle medfølger. Bemærk venligst: Bruun Rasmussen indestår ikke for urets funktionsduelighed.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag