Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009)
“Stålværksbillede”, 1968. Sign. ALH; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81×100.
Original stand. Lærredet har slået sig en smule.