2138/215
Johannes Mølgaard (f. Tønder , d. Frederiksberg)
Stor buste af en herre med hat. Sign. Johannes Mølgaard fecit 1913. Buste af patineret bronze. H. ca. 60.
Kraftig men smuk patina. Mindre ridser, mærker og pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud