2142/827
Christoph Zschocke: Et sæt på tre hvilestole med stel af sortlakeret metal. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret sort skind. Udført og mærket hos Thonet. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger. Skind med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag