Max Frintrop (f. Oberhausen 1982)
“Untitled (the get down)”, 2016. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Blæk, pigment og akryl på lærred. 70×55. Uindrammet.
Proveniens: Berthold Pott Galerie, Köln. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Original stand.
Samtidskunst, 15. juni 2021