2008/​503

Jean René Gauguin (f. Paris 1881, d. København 1961)

Kuglestøder. Sign. Monogram. Stemplet Nic. O. Schmidt, Bronzestøberi. Patineret bronze. H. 31.

Minimale håndteringsmærker.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag