2050/​411

Ferrari 250 GTO6L, Ferrari 250GT California, Ferrari 250GT 1961, Ferrari 250 Testa Rossa 1957, Ferrari 250 Testa Rossa 1958, Helby Cobra Daytona Coupé 1965, Austin Healey 1961 rød, Austin Healey 1961 blågrå, Triumph TR3A, Borgward Isabella, Ford Thunderbird 1963, Ford Thunderbird 1963 Coupé, Ford Galaxie 500 1964, Ford Mustang 1964 brun, Ford Mustang 1964 grøn, Ford Mustang 1965 blå, Ford Mustang 1965 hvid, Pontiac GTO 1965, Pontiac GTO 1965 Coupé, Chevrolet Impala 1964. 20 Metal og plast modelbiler. Skala 1/18. Mrk. Hottwheels, Jouefevolution, Burago, Road Sinature, ERTL, Revell, Anso, Sun Star, Maisto m.fl. L. 20–30. (20)

Proveniens: Dansk privatsamling.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Mindre defekter og mangler kan forekomme. Hvid mustang med defekt hjul.

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

11 bud

1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK