2148/584
Lågkrukke af porcelæn med låg af patineret bronze. Modelleret med kanneleret korpus, dekoreret med krakeléglasur i rødorange og lysegråt samt med gylden dekor. Mærket 202/3047. Kgl. P. H. inkl. låg 22. Diam. ca. 20.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud