2312/32
Rundt dansk senempire bord af mahogni, båret af søjle på trepasfod med løvefødder. 19. årh. H. 79. Diam. 114.
Brugsslitage. Falmet. Enkelte afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag