2048/​514

Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)

Standerlampe af sort metal of messing. Model 339. Udført hos Le Klint. H. max 160.

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm medfølger ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK