2049/​7507

Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)

“Man & Bird”, 1974. Sign. Appel, 36/50. Vævet tæppe. 180×250.

Almindelig patina, herunder smuds.

CoBrA, 1. december 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag