2033/564
Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985)
To kompositioner. Begge sign. Karl Bovin. Akvarel på papir. Lysmål 38×28 og bladstørrelse 26×39. (2)
Papiret er gulnet. Mindre folder. Huller efter tegnestifter. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud