2140/737
Tapio Wirkkala (f. 1915, d. 1985)
Vase af klart glas med vertikale slibninger. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala. Model 3213. H. 19,5.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker - også indvendigt.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud