12027/103
Thor Bøgelund-Jensen (f. Sorø 1890, d. Gentofte 1959)
“Tøjhus Museet”. Sign. i trykket Bøgelund 1952. Litografisk plakat. Trykt hos Andreassen & Lachmann. 85×62. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag