1746/​1028

Mogens Hansen & Lars Kalmar

“Dronningestolen”. Et par lænestole betrukket med brunt skind. Ben af mørkbejdset bøg. Model MH 80. Udført hos Mogens Hansen. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 14. november 2017

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.600 DKK  

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK