1746/1028
Mogens Hansen & Lars Kalmar
“Dronningestolen”. Et par lænestole betrukket med brunt skind. Ben af mørkbejdset bøg. Model MH 80. Udført hos Mogens Hansen. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. november 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|