2312/7032
Fragment af figurgruppe, lille alterfigur samt eshudukke, udskåret patineret træ. Yoruba, Nigeria. H. 9–22. (3)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag