1725/222
Dansk maler, 20. årh.
Parti fra Grønland. Sign. J. Sandefjord. Olie på lærred. 66,5×96,5.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre krakeleringer. Én reparation på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag