2447/80
Regency standur i kasse af mahogni, malet urskive med romertal, udskåret med svanehals og søjler. 19. årh.s. begyndelse. H. 217. B. 53. D. 24.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger ikke.
Vurdering