2049/243
Afghan tæppe med klassisk Salor gül design. Ca. 1960. 300×213.
Delvis let slidte frynser. Ene kant med let slitage og lille brud.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud