2439/​913

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“CH 50”. Armstol med stel af eg, sæde og ryg betrukket med rosa uld. Udført hos Carl Hansen & Søn.

Litteratur: Carl Hansen & Søn/Salesco Katalog 1967.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker.

I Aarhus
Vur­dering

1.500 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?