2023/801
Dansk møbeldesign
Et sæt på syv stole med stel af teak, betrukket med lyst og brunt uld. 1960'erne. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds, pletter, slitage og huller. To stole med større reparationer i ryg og en stol med brækket ryg.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag