1606/173
Emil Lindemann (f. 1864, d. 1945)
Landskab med en flok mænd i samtale. Sign. E. Lindeman. Olie på maleplade. 24,5×32.
Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 8. februar 2016
Vurdering
Hammerslag