2442/​763

Dansk møbeldesign

Et par Art deco sengeborde af mørkbejdset birk med skuffe og underliggende hylde. 1930'erne. H. 58,5. B. 43. D. 36,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker. Skufferne binder.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?