2437/908
Rektangulært spisebord af massiv fyr med en endeklap. Udført hos Hirtshals Savværk. 1970'erne. H. 70. L. 156/212. B. 100.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag