2308/952
Henri Matisse, efter. (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)
“Les Mille et Une Nuits”. Sign. i trykket. Litografisk plakat i farver. Lysmål 43,5×118.
Undersøgt i ramme. Papiret er lettere gulnet.
Moderne kunst og design, 21. februar 2023
Vurdering
Hammerslag
25 bud