2008/4
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Høstarbejdere ved et skovbryn. Sign. Viggo Pedersen. Olie på pap. 67×81.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag