2008/​4 Viggo Pedersen: Høstarbejdere ved et skovbryn. Sign. Viggo Pedersen. Olie på pap. 67×81.

Be­skriv­el­se

Høstarbejdere ved et skovbryn. Sign. Viggo Pedersen. Olie på pap. 67×81.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Kunstner

Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.

4.000 kr.