Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på seks stole med stel af Rio-palisander, sæder med flettet blå uld. Model 79. Designet 1966. Udført hos J. L. Møller. (6)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker, primært på ben. Sæder med smuds, pletter og enkelte defekter.
Moderne kunst og design, 9. august 2016