2131/193
Ubekendt maler, 18. årh.
Religiøst sceneri. Usigneret. Olie på lærred. 56×74.
To lapper/reparationer på bagsiden. Talrige krakeleringer. Afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud