2138/478
Figur af udskåret og bemalet træ i form af en narhval, tand af udskåret ben. 20. årh. L. 61.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Øsken monteret i ryggen.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
41 bud