896/​259

Fransk musikæske af forgyldt sølv, rektangulær med buede hjørner, paneler med blomsterranker. Antagelig L. Baudin. Paris 1809–1819. L. 8,9 cm. B. 6,5 cm. H. 2,4 cm.

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nøgle medfølger. Alders- og brugsslitage. Låg lukker ikke helt tæt.

Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag