2144/287
En samling bordsølv af sølv og sterlingsølv bestående af sukkerskål, flødekande, saltkar, flaskebakke m.m. Vægt ca. 415 g. 20. årh. H. 3–9. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Enkelte dele graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag