1746/​154
C. Rhode, efter P.S. Krøyer: “Kunstnere på Skagen Sønderstrand”. Sign. C. Rhode. Olie på lærred. 27×35.

Be­skriv­el­se

“Kunstnere på Skagen Sønderstrand”. Sign. C. Rhode. Olie på lærred. 27×35.

Tekst rettet 7/11 2017.

Ældre malerier og møbler, 13. november 2017

Ældre malerier

Kunstner

C. Rhode, efter P.S. Krøyer (f. 1887)

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag

1.150 kr.

Budhistorik

1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 850 kr.
800 kr.
750 kr.