2419/134
Et par franske piedestaler af rigt udskåret og forgyldt træ, plade af rødbroget marmor. 19. årh. H. 104. Diam 32.
Brugsslitage. Ridser, mærker og afslag. Afskalninger. Restaureret. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag