2026/91
A. Riis Carstensen (f. Sennels ved Thisted 1844, d. Helsingør 1906)
Parti fra Grønland med to fangere i kajak på åbent hav. Sign. A. Riis Carstensen. Olie på lærred. 24×52.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud