2003/​792 Corneille: Komposition. Sign. Corneille 62, 102/120. Litografi i farver. Lysmål 63×53,5.

Be­skriv­el­se

Komposition. Sign. Corneille 62, 102/120. Litografi i farver. Lysmål 63×53,5.

Undersøgt i ramme. Nogle fugtpletter.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Kunstner

Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

2.200 kr.

19 bud

(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.