12203/​32

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

Abe af patineret teak og limbatræ. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, Copyright. Udført hos Kay Bojesen. Denmark. 1970–80erne. H. 20.

Sælger oplyser

Mindre alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022

Vur­dering

1.200–1.500 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

26 bud

2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK