12203/32
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Abe af patineret teak og limbatræ. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, Copyright. Udført hos Kay Bojesen. Denmark. 1970–80erne. H. 20.
Mindre alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
26 bud