Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Catalunya avui”, 1981. Sign. Miro, 78/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×57. Uindrammet.
Litteratur: Cramer nr. 1245.
Mindre håndteringsmærker. Herudover original stand.